| minteuandedouaori a întrebat:

Am o problema la calculator! inainte sa se faca ecranu negru cu chestia aia de la windows se reseteaza calculatoru si dupa aia apare start normali safe mod si asa mai departe dau start normali si se incarca bara aia de jos se blocheaza dupa aia dau reset iarasi si se reseteaza singur dupa aia si a 3 sau 4 oara se merge bine. oare cear avea? si ceas putea face?

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

0. Sigur n-ai sters ceva de prin Windows aiurea?
1. Incearca sa formatezi hard discul si sa reinstalezi Windows.
2. Daca nu rezolva nimic, probabil ai vreo componenta hardware defecta. Poti cheama un amic care stii ca se pricepe(daca ai), nu doar gura e de el, daca nu...la service IT!

| BackAgainToTPU a răspuns:

Sterge programele nefolositoare.
Nu pune filme poze, alta media in partitia windowsului.
Mai adauga ram, sau o placa video buna, sau un procesor bun!

| darkstar a răspuns:

Cred ca nu ai destula tensiune la curent (220 volti)

| AlabalaAnonim a răspuns:

Pai ce-l mai sigur lucru ce-l poti face este sa-ti reinstalezi windowsul deoarece sunt aproape sigur ca unele fisiere importante au fost afectate de virusi ceva poate...