| gabi11000 a întrebat:

Am un Asus tuf fx504g, vreau sa schimb placa de retea ca mi s-a ars, trebuie exact acelasi model ca in fabrica adica modelul Intel 9560NGW, sau pot lua orice alt model?
Daca merg doar anumite modele ati putea sa imi scrieti modelele si sa imi puneti un link de un pot cumpara de la noi, ca modelul ala de placa de retea am vazut ca il gasesc doar pe ebay sau amazon din astea si am nevoie urgent.
Dau funda!

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Daca ti s-a ars placa de retea ca sa nu te mai chinui sa schimbi placa wi-fi, poti lua un adaptor de retea pe usb ca asta: https://www.emag.ro/......D9DMB0MBM/

| NLS a răspuns:

Daca are USB 3.0 sau 3.1, exista adaptoare de retea prin mufa USB, si nu sunt foarte scumpe. Ce-i drept, nici viteza nu o sa fie la fel de mare precum cea standard, dar daca nu te joci si te mulțumești cu video 1080p pe Youtube, e de ajuns.

Putin probabil sa gasesti placa de retea la magazinele romanesti, in afara de indivizii de pe OLX care se ocupa cu dezmembrari, vanzari SH.
Sau la reprezentanta si/sau service aurorizat ASUS, insa pretul acestora iti va taia din elan.

In alta ordine de idei, cum ti ai dat seama ca placa de retea e arsa?

| Brizbriz a răspuns:

EXACT aceeasi, altfel nu se potriveste fizic in carcasa laptop-ului