| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator cu Windows XP SP3 insa am o problema: in desktop, numele icon-urilor sunt incluse in niste dreptunghiuri de culoare albastru inchis(ceva de genul http://4.bp.blogspot.com/......dar4.jpg). Cum pot face sa dispara aceste dreptunghiuri? Dau funda pentru solutie!

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Se poate face asa: click dreapta pe "My Computer", "Properties", "Advanced", "Settings" de la "Performance", "Visual effects" apoi se bifeaza mai jos "Use drop shadows for icon labels on the desktop", se da OK si gata.