| king5151 a întrebat:

Aveam telefonul la incarcat si s-a blocat, nu mai vad nimic pe el, pur si simplu imi arata ca era 100%, acum apare "SAMSUNG GALAXY" si atat, e blocat de 10 minute, deci nu i-am facut nimic... l-am lasat la incarcat am si am plecat si cand m-am intors era blocat.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Resoftare.

| oglindasultanului a răspuns:

Poate deja ti s-a zis, dar nu-s in stare sa citesc eu acum, motivul pentru care telefonul/pc se blocheaza, este memoria incarcata.
Sa adaug, tu nu umblii la el, dar se pornesc singure pentru update si ce mai face fara ca tu sa umbli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ocazional mai trebuie sa faci telefonului și o revenire la setările din fabrica. Sau doar sa îl oprești si sa îl repornești tu. Dacă nu ai model de deblocare sau pin pe cartela sim, poți seta ca la un anumit interval de timp sa se oprească și sa repornească singur. Dacă era problema de software nu mai pornea deloc, pur și simplu rămânea blocat la acel logo sau se aprindea și se închidea în permanență. Asta singur.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba cam are legătură și cu software-ul. Eu am un Xiaomi cu care am pățit lucruri din astea destul de frecvent, despre cei de la Xiaomi se știe că nu au software-ul destul de optimizat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Posibil sa existe și bug-uri.

| literallythesamebruh a răspuns:

Încearcă să ții apăsat pe butonul de pornire, astfel vei face o repornire forțată. Dacă nu funcționează și ai ceva experiență în dezmembrări, poți deconecta bateria și apoi să o reconectezi din interior. Nu încerca dacă nu știi ce faci.

| king5151 explică (pentru literallythesamebruh):

L am restartat din butoane, mersi, dar nu inteleg de ce s-a blocat pentru ca e prima data intr-un an.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru king5151):

Probleme de software. Orice telefon are erori la un moment dat.