| MrHello a întrebat:

Azi mi-am cumparat un s6 edge, si incarcatorul in care se conecteaza cablul de date si se baga in priza nu merge, mi-am dat seama de asta pentru ca, cablul de date mergea fara probleme. am incercat si cu alt tel si la fel. ce sa fac?

3 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Ha ha ha..Automat cand ai luat un s6edge. Care are un accesoriu defect. Se schimba la garantie.
Te duci cu telefonul la magazin si spui ca incarcatorul nu functioneaza. Si ti-l schimba. Accesoriile Samsung au garantie 12 luni, iar telefonul 24. Numai bine!

| Roxin a răspuns:

Salut!

Simplu. Mergi la magazinul de unde l-ai cumparat si cere verificarea incarcatorului. Daca ai garantie, ei sunt obligati sa il schimbe, fiind un defect de fabrica.
Daca nu e cumparat din magazin, cumperi un incarcator (original de preferat, fiind vorba de un S6 Edge) si ai rezolvat problema.

Seara buna!

| Mihai_Viky_1990 a răspuns:

Incearca mai bine poate nu face contac dar eu iti recomand sa te duci la un GSM si sa ceri un incarcator potrivit pentru acel telefon! big grin