| waterspring a întrebat:

Buna, am nevoie de putin ajutor. Am un laptop Lenovo G50, windows 8.1, si de vreo saptamana tastele numerice de deasupra literelor nu mai merg deloc, nici simbolurile (cu exceptia tastelor 5 si 6) iar la cele din partea dreapta a tastaturii nu mai merg 2si 0.
Mouse keys e pe off, si am incercat tot felul de combinatii gasite pe net, mi-am dar restart la laptop si degeaba. Deocamdata folosesc on screen keyboard, dar nu e tocmai practic. Pentru cateva momente dupa ce am apasat tasta FN si F4 au mers, dar apoi au inceput iar sa nu mai functioneze.
Aveti vreo sugestie, orice ce as putea sa incerc?
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| TheGreenWolf a răspuns:

Cauta butonul "num lock" sau ceva de genu'... apasa-l si Doamne ajuta... Daca nu merge, nu stiu, macar am incercat. Salut :*

| waterspring explică (pentru TheGreenWolf):

Am incercat de mult varianta asta, mi-am scos si tastatura sa o curat de praf, dar cel mai probabil e de la windows. Multumesc oricum de sfat