| Stefan2111 a întrebat:

Astazi am primit un DVD cu filmarea banchetului meu. Trebuie sa fac cateva copii dupa acest DVD insa nu stiu cum, cand il bag in calculator imi apare ca si cum ar fi un DVD original. Nu stiu cum a-s putea sa fac o copie ca atunci cand o bagi in calculator sa se deschida ca un DVD original, mai exact sa se deschida exact ca si acest DVD facut de tipul care a filmat banchetul! va rog ajutati-ma!

PS: acord fundita celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

Buna. Daca ai Nero instalat pe comp e foarte usor: intri in Nero Smart Control, iar in meniul acela cu toate tipurile de format in care poti scrie un DVD, apare si o optiune: Copy DVD! Selectezi acea optiune, o sa faca Nero o imagine a DVD-ului si apoi, te pune sa introduci in unitatea optica un DVD nou. DVD'ul va fi scris ca si cum ar fi originale(100% identic). Daca mai ai nevoie de suport, poti sa imi scrii! Bafta, Costi!

2 răspunsuri:
| Mihai0eu a răspuns:

Nero -> Copy DvD -> alegi de sus Generic bla bla bla ( nu am acum nero la indemana )_> apoi burn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea înțeleg întrebarea dar ceva am înțeles totuși
Pai când îl bagi în comp copiază filmarea de pe dvd într-un fișier si fa-l pe alt dvd. Din întrebarea ta eu atât am înțeles sper ca măcar atât sa fie de ajutorwinking