Întrebare recomandată | Stephh a întrebat:

Bună Tpu.Am descărcat scrisul Kittyspoon de pe dafont, şi mi-a apărut ca să-l salvez cu WinRar.Am dat acolo, dar de obicei apare 'Install' şi după 'Done' ..La mine a apărut direct 'Done' şi nu a apărut nici în Fonts.Cum să fac să-l folosesc în Photoscape? Cel mai 'explicit' răspuns primeşte fundiţă.Am windows XP!

1 răspuns:
| Gygs a răspuns:

Deci, tu spui ca ai salvat fontul in format.rar
Daca da, cauta unde s-a salvat, il dezarhivezi si copiezi fishierele cu extensia.ttf sau.otf in C/Windows/Fonts. Iti va aparea o bara care arata ca se instaleaza.
Acum ar trebui sa apara in orice program folosesti.