| DontForgetMe a întrebat:

am mai pus aceasta intrebare si o sa o mai pun pana gasesc raspunsul care chiar ma va ajuta. Tocmai ce am formatat calculatorul, am instalat driverele si programele de baza. Inainte de al formata puteam juca metin2, fara nici o problema, de cand l`am formatat cand il deschid imi apare negru in loc de imaginea jocului. Am adaugat RAM la calculator, am schimbat monitorul si nimic... (sa nu credeti ca am bagat ram si monitor nou pentru metin). Mersi anticipat raspunsul care ma ajuta primeste funda si raman datorhappy

Răspuns Câştigător
| N1m3n1 a răspuns:

Oky in acest caz du-te pe iconita, click dreapta, open file location, cauta icoana click dreapta -proprietati-compability si zi ce este bifat si pe ce win ruleaza

20 răspunsuri:
| N1m3n1 a răspuns:

Stiu exact ce ai,
Spune-mi ce placa video ai

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Cum adica "ce placa video am" si cum as putea afla de care e?:S

| N1m3n1 a răspuns:

Sunt 3 moduri
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.

2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /

3.start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )
directx sigur are instalat. se instaleaza de la mai multe programe

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Iti zic exact ce scrie: NVIDIA GeForce2 MX 400

| N1m3n1 a răspuns (pentru DontForgetMe):

Este buna, alte jocuri iti merg?

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Da...merge sims 2 foarte frumos (sims 3 nu m, erge ca n-am 2 rami am numa 1), nfs ug2, nfs mw, gta sa... toata faza e ca inainte de al formata mergea sad

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Pe ce iconita?

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Nu e bifta nimica

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Nu e bifta nimica si cica ruleaza pe ceva 95

| N1m3n1 a răspuns (pentru DontForgetMe):

Pff, tu ce win ai?
incearca unde e bifat pe 95 pune pe ce win ai tu
Bifeaza asa numai stiu exact ce scrie pe acolo 256x...aia o gasesti la mijloc, prima, ultima run a administraor

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Eu am windows xp si nu gasesc acolo optinue. Am aia cu 256 inca ceva cu 640x480 sau ceva de genu si disable visual themes si turn off advance text bla bla bla... pe care sa o aleg. Apropo la windows am 95 98 NT 2000 din astea pot alege si nic unu nu e xpsad

| N1m3n1 a răspuns (pentru DontForgetMe):

Aoleoo ce versiune de metin ai?

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

E un privat pentru ca ala il am deocamdata in pc...l`am downloadat de cateva saptamana (2-3)

| N1m3n1 a răspuns (pentru DontForgetMe):

Cauta metin2 dar ia-l de pe site-ul lor ala nou, pff este ala vechi ce-l ai tu si daca la fel nu merge da add la bogdan_mr_b@rcoketmail.com si instaleaza team wiewer 6 si te ajut eu

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Am bagat

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Am adus versiunea noua si am instalat`o dar tot aceleasi lucruri imi apar... adresa ta am bagat`o

| N1m3n1 a răspuns (pentru DontForgetMe):

Nu-mi aparehee hee

| DontForgetMe explică (pentru N1m3n1):

Poate am facut eu ceva gresit :S adauga tu codrut.margin@yahoo.com

| N1m3n1 a răspuns (pentru DontForgetMe):

Oky in acest caz du-te pe iconita, click dreapta, open file location, cauta icoana click dreapta -proprietati-compability si zi ce este bifat si pe ce win ruleaza

| FarrellBull a răspuns:

Ia un GameBooster si un Driver Genius pro pentru drivere, poate ai uitat ceva, dale un update la drivere

| FarrellBull a răspuns:

Ai uitat probabil sa instalezi directX