| Iulian_Razvan_1997 a întrebat:

Am o problema cu pcu. am windows 7.

Astazi cand am deschis pcu mi-o aparut jos in bara poza aia cu " windows " pe toate programele... nu stiu daca intelegeti laughing

Deci eu nu mai pot intra in niciun program din pc ca nu imi da voie tot imi apare " Windows media center " deci nu mai imi apare la niciun program din pc poza de exemplu jos in bara imi aparea poza cu " Google chorme " sau " Opera " poza aia cu zero sau o ce o fii acum nu mai imi apare asa crying imi apare poza aia lu " windows " si asta e problema ca nu ma mai lasa sa intru in niciun program imi da eroare crying

Ps : nu stiu daca ati inteles ceva din ce am zis eu dar sincera sa fiu nici nu stiu cum sa explic la asa ceva. straight face

Fara batjocuri si chestii. App va dau si funda happy.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu am înteles nici din ce ai scris, dar din câte am descifrat bănuiesc ca e vorba de un virus.
remediu
Mi-ar prinde bine un screenshot ca să îmi dau seama exact cum e treaba.
Intră în safe mode și vezi în startup aplications(start/scrii run în search și în fereastra aia scrii msconfig/enter) ce aplicații pornesc o dată cu Windows-ul.Probabil că cineva sau ceva ți-a activat media center-ul, iar ca să îl dezactivezi trebuie să debifezi chestia aia cu MCE.
Dacă asta nu dă roade atunci fa așa:
Descarcă Avira rescue system ISO nu exe pe un alt calculator și apoi scrie ISO-ul pe un cd
Buteaza cu cd-ul pe calculatorul tău
Seteaza antivirusul sa șteargă fișierele ce nu le poate „rezolva"
Scanează sistemul
Dacă crezi că nu te descurci ia legătura cu mine în privat și o rezolvăm noi cumva.
Succes

| K0sti a răspuns:

Un Razvan "sincera"! Esti undercover?

| Iulian_Razvan_1997 explică (pentru K0sti):

Sunt fata. straight face este contul lu" fratimiu. laughing

| K0sti a răspuns (pentru Iulian_Razvan_1997):

:) Baga o devirusare strong cu un antivirus bun, Kaspersky, Bitdefender! Desi la cum zici ca se comporta nu cred ca mai poti face mare lucru! Eventual mers pe varianta asta: http://www.epasystems.ro/devirusare-kaspersky-rescue-disk/

| Jipa95 a răspuns:

Daca ti-au disparut toate iconitele de pe ecran si nu mai poti intra nicaieri, inseamna ca perioada aceea de activare a sistemului de operare a expirat.
Reinstaleaza-ti windows-ul.

| Deliiiia a răspuns:

Da restart si cand iti apare ecranul acela cu scrisuri apasa F8, intra in Safe Mode si in cazul in care iti apar programele ruleaza antivirusul si da o scanare. Daca nu merge trebuie sa-ti resinstalezi Windowsul.