| leptopuriii a întrebat:

As vrea sa instalez windows 7 ultimate 64 bit direct de pe pc!
As putea?
Cel mai bun reaspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Da, se poate instala. trebuie sa faci o partitie in care sa copiezi fisierele de la windows 7 si sa faci o intrare in boot. pentru asta iti trebuie si programul asta http://neosmart.net/EasyBCD/
cu el poti boot-a si direct din ISO. ai grija insa ce faci, de exemplu daca tu copiezi fisierele de la windows sau imaginea ISO in C si tu vrei sa reinstalezi in C si formatezi partitia ramai si fara windows si nici numai poti reinstala cu ajutorul la intrarea in boot. iti recomand sa cauti tutoriale pe internet ca sa vezi mai detaliat cum functioneaza.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Direct de pe pc pe ce anume?

| Jipa95 a răspuns (pentru darrio2007):

Vrea sa zica daca poate direct cu windows-ul de pe hdd, fara un stick sau cd.

| Jipa95 a răspuns:

Nu se poate instala un windows direct din pc, ai neaparata nevoie de un cd/dvd/flash bootabile pentru a-ti instala o copie proaspata de windows pe acel pc. Bft!