| roland2948 a întrebat:

Azi am pus laptopul a incarcat si l-am uitat asa. Timp de vreo 2 ore tot se incarca, chiar si cand era incarcat full si atunci era pus la incarcare. Exista vreun risc sa se strice? Dau Fundoi!

Răspuns Câştigător
| BoogieqTp a răspuns:

Nu e nici un risc sa se strice laptopul, numai daca ai bateria in el full si il ti la incarcat pornit atunci e risc sa se strice bateria nu laptopul oricum.

| roland2948 explică (pentru BoogieqTp):

Deci laptopul a fost stins, si beculetul a stat verde(adica incarcat)timp de vreo 2 ore, adica tot sa incarcat.Deci nu se strica laptopul?happy

| BoogieqTp a răspuns (pentru roland2948):

Il puteai tine 100 de ani in priza cu bateria full in el si oprit ca nu avea nimichappy
nu ar fi avut nimic nici daca era pornit doar ca s-ar fi stricat bateria si te mai tzinea doar juma de ora

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti face griji, poti sa-l tii in priza mereu, nu i se intampla nimic.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Zau. Tu ai auzit de cicluri de incarcare-descarcare? Daca-l tine in priza tot timpul intr-un an s-a ales prafu de baterie. Ia mai puneti mana si mai cititi, nu mai dati sfaturi gratuite. Fara suparare.

| BoogieqTp a răspuns (pentru K0sti):

Ia pune tu mana si invata sa citesti ce am scris euhappy am zis ca LAPTOPUL nu are nimic daca il tine in priza cu bateria full, nu ca bateria nu are nimic daca il tine in priza cu ea full.Si nu mai vorbii la plural cand ii dai raspuns doar unuiahappy

| K0sti a răspuns (pentru BoogieqTp):

Nu era pentru tine raspunsul! Era pentru fatuca de mai sus care intre timp a devenit anonima vad! laughing

| BoogieqTp a răspuns (pentru K0sti):

..........nu prea stiu unde am mintit dar in fine nu stau sa umplu de mesaje sa ii explic unuia care nu stie sa citeascahappy
PS: daca e gresit ce am spus eu in mesajul care vad ca a primit funda te rog sa ma corectezi!

| K0sti a răspuns (pentru BoogieqTp):

Citeste mai sus, am spus ca nu era pentru tine mesajul. Era pentru o fatuca care intre timp s-a facut anonima. De acum incolo o sa fac print screen-uri, ca vad ca unii incep sa se faca anonimi. happy

| BoogieqTp a răspuns (pentru K0sti):

Mi-am dat seama prietene fix de aia am precizat la sfarsit
"Si nu mai vorbii la plural cand ii dai raspuns doar unuia"
inca o dovada ca nu sti sa citestihappy

| K0sti a răspuns (pentru BoogieqTp):

Esti un simpatic. happy

| BoogieqTp a răspuns (pentru K0sti):

Ms..credlaughing

Răspuns utilizator avertizat