| Babuinu2003 a întrebat:

Azi mi-am bagat o placa video noua un saphirre radeon hd 7770 totl bine si frumos dar nu merge netul.Mentionez ca am modem de la upc toate beculetele sunt aprinse doar cel de la pc e albastru si in mufa din spate beculetele functioneaza.Inainte de a baga noua placa netul mergea dar dupa 10 min nu.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mda, dar din nefecricire pentru tine, placa de retea si cea video nu au nici o legatura. Vezi daca e driver-ul instalat. Daca da, suna la ei.

| DeyCj a răspuns:

Problme de la UPC(nu m-ar mira că îs meșterii dorel) sau accidental ai mișcat mufa din spatele Pc-ului.de la hardware-ul upgradat nu ar trebui să fie probleme dacă și numai dacă știi că sursa e suficient de puternică pentru a duce placă grafică ce se știe ca aspiră destul de multa putere.
Succes

| Babuinu2003 explică:

Pai am luat-o de pe pc garsge si am intrebat acolo am zis toate componentele si au spus ca suporta.Am o sursa be quite e35 700 w.Am bagat firu la net in pc si imi apare acolo cele 2 calculatoare cu x ca, cica nu e conectat pc la net

| Babuinu2003 explică:

E o placa de retea integrata.