| Piratul10 a întrebat:

Buna TPU

Ce sa aleg dintre un laptop Asus si un laptop Apple mac?

Eu il vreau pentru jocuri si internet si stiu ca pe Apple nu poti sa pui CD cu jocuri sau sa te joci pe internet.

Deci voi ce ziceți care ar fi mai bun si de ce?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Pentru ceea ce vrei tu alege Asus. insa depinde mult de caracteristicile laptopului. 92% din glob foloseste in laptopuri si pc-uri sistemul operativ Microsoft. Apple e o marca buna insa atat au tinut sa fie de originali incat tot ceea ce creaza are nevoie de compatibilitate cu restul programelor. daca multi prefera telefoanele lor, nu confunda cu laptopurile si calculatoarele fabricate de ei. sunt bune. insa o sa trebuiasca sa cumperi tot ceea ce vrei sa instalezi intr-un mac. bafta.

2 răspunsuri:
| unpustiobisnuit a răspuns:

Pe macbook nu ai nevoie de cd-uri. Jocurile le descarci din appstore

| Piratul10 explică (pentru unpustiobisnuit):

Stiu ca nu poti am spus de sidiuri pentru ca pe Asus poti pe mac nu si întrebam care ar fi mai tare jocurile?

Dar o sa imi iau un Asus!