| anonim_4396 a întrebat:

Deci am yahoo messenger 8 (pentru ca celelalte 9-10-11 nu mi le primeste calc) si cand dau la email imi deschide internet explorer, cum sa fac sa mi se deschida prin google Chrom?
funda

9 răspunsuri:
| Psychic a răspuns:

Trebuie sa intri pe google chrome pa proprietati/options si sa-l pui browser default

| Soborigozaur a răspuns (pentru Psychic):

Si unde scrie asta? mai concret

| Psychic a răspuns (pentru Soborigozaur):

Sunt la serviciu, aici nu am Chrome.E posibil ca la instalare de browser sa fii intrebat daca doresti sa-l pui default.Atunci incearca asta: dezinstaleaza Chrome si instaleaza-l din nou. Daca ai ceva ce nu vrei sa pierzi din utilizarea lui chrome, atunci mai asteapta. Dupa ora 15 ajung acasa si vb

| Soborigozaur a răspuns (pentru Psychic):

Ok

| Psychic a răspuns:

Scuze,am avut ceva treaba.
Deci intri in dreapta sus sunt niste liniute, dai click pe ele si apar meniurile.Te duci in setari->partea de jos scrie:"setati google chrome ca browser prestabilit", apesi butonul si chrome devine default, ti se vor deschide toate linkurile cu chrome. Spor! Daca ai probleme, da mesaj din nou.

| Soborigozaur a răspuns (pentru Psychic):

Deci este sub "utilizatori " nu?
Asa si imi scrie "Browserul prestabilit este în prezent Google Chrome." si nu imi apare nicio setare.
si am mess 8 si cred ca nu se poate.

| Psychic a răspuns (pentru Soborigozaur):

Unde scrie asta? in messenger?