| LauraG3 a întrebat:

Pana acum nu mi-am folosit niciodata bateria de la laptop. Azi am pus-o in laptop, dar nu este recunoscuta. S-a aprins un beculet rosu, care de fapt cred ca trebuia sa fie verde. Care este problema?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape sigur bateria este descarcata, asa ca pune sa se incarce pana se incarca 100%.
De asemenea este bine ca, de 2-3 ori pe luna, sa folosesti bateria pana se descarca, apoi s-o incarci si s-o scoti.

| LauraG3 explică (pentru Ioandelasal):

Nu se incarca. O tin la incarcat de pe la 10 si e tot 0%. In pictograma din ara de start unde apare bateria peste ea este un x rosu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru LauraG3):

Poate nu-ti functioneaza incarcatorul. Incearca cu altul, de la un prieten/cunostinta/vecin sau ruda care au acelasi tip de laptop.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Las-o sa se incarce... cine ti a zis sa scoti bateria din laptop?