| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Buna vreau sa imi fac un site pe google ma poate ajuta cineva? Vreau sa mi-l facu cu abonament lunar la Google nu la alte site-uri. Sa platesc direct la Google pt ca sa imi administreze site-ul. cum pot contacta google sau cum pot face ca sa mi-l fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

laughing
Poti apela la specialisti, google are doar platforma de bloger accesibila oricui(ma refer la cunostinte). Un site complet, in functie de domeniu, contine mult mai multe utilitati si din cunostintele mele nu au un serviciu de acest gen. Google in sine, cel putin serviciul la care te referi tu, este un motor de cautare, orice site ce ii permite, apare in el, indiferent de cine este facut. Pozitia tine de o notiune numita "SEO", un asa spus "marketing online" ce cuprinde o serie de actiuni ce il pot ridica in "top". Pana la asta, un site are nevoie de un domeniu (poti gasi pe rotld spre ex), host (spatiu de depozitare a site-ului, platit si asta), plus scriptul in sine (platforma wordpress spre ex. este gratuita, simplu de utilizat, multe tutoriale, destul de sigura). Bafta!

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Personal eu ti-as recomanda www.ucoz.ro pentru ca iti ofera mult mai multe posibilitati pentru dezvoltarea site-ului, comparativ cu alte platforme de profil.

| iiRadu a răspuns:

Buna, David
Da poti creea un website la google dar au platforma diferita fata de majoritatea.
Mai intai iti trebuie o gazduire web poti gasi pe diferite website-uri.
Apoi iti trebuie un domeniu de exemplu tpu.com.ro dupa ce ai domeniu trebuie sa introduci in Index-ul care il ai in codul html sau php
iar apoi