| Anonim050403 a întrebat:

Bună ziua! De ceva timp tastatura laptopului nu mai funcționează cum trebuie. Când deschid laptopul, nu merge deloc, trebuie să-l repornesc ca să meargă, sau să intru în meniul de repararea, să dau continuă deschiderea și abia atunci merge.
Menționez că nu am vărsat lichide pe ea. După ce repornesc laptopul, merg perfect toate tastele, nu am nicio problemă cu ele.
Știe cineva de la ce provine această problema și cum aș putea s-o remediez?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Reinstaleaza sistemul de operare.
Nu uita sa salvezi intai tot ce ai nevoie (fisierele) pe un stick de memorie USB sau un hard disk extern, incapator!

| Anonim050403 explică (pentru Bula):

L-am reinstalat, e primul lucru pe care l-am făcut... degeaba. Mulțumesc totuși pentru răspuns.

| Bula a răspuns (pentru Anonim050403):

Intrebare:
Cand nu folosesti laptop-ul, in ce regim il lasi?
- Oprit complet
- Standby
- Hibernare

| Anonim050403 explică (pentru Bula):

Oprit complet

| Bula a răspuns (pentru Anonim050403):

Curioasa problema.
Ar trebui intrat in BIOS - setarile de energie si vazut daca nu ramane dezactivata tastatura la pornire.
Daca nu reusesti nicicum, apeleaza la un service, pentru testarea inregului sistem.

| adryang78 a răspuns:

Ce sistem de operare folosești? Încearcă să faci un update la drivere mai întâi.

| Anonim050403 explică (pentru adryang78):

Prima dată când am întâmpinat această problema, aveam windows 11. Acum am windows 10. Am făcut update la drivere și pe windows 11 și pe windows 10... n-am rezolvat nimic. laughing mulțumesc totuși pentru răspuns.