| matrix100 a întrebat:

Cam in cat timp se consuma bateria la un mouse wireless la o utilizare normala a mouse-ului? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Depinde de la mouse la mouse. Cele care au un led rosu (vizibil) tin mai putin decat cele cu led in infrarosu.

Mouseul meu tine in jur de ~7 luni, si folosesc acumulatori NiMh, dar din aia precharged. Acumulatorii normali NiMh (nu precharged) isi pierd sarcina destul de repede, chiar daca nu sunt folositi.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Depinde si de baterie. Ele pornesc de la 1 leu/bucata iar cele de calitate cu o autonomie indelungata 6 lei chiar si mai mult.