| sltlp a răspuns:

Arata precum configuratia unuia care este incepator in it sau care nu stie foarte multe. DAne detalii sa te ajutam sa alegic eva mai bun

| itsoft a răspuns:

Asa si tu pe ce vrei sa le pui pe o plac de lemn sau ce? placa de baza unde este? Intai se alege placa de baza si la urma se aleg componentele care le supoarta!

| TheShadows a răspuns:

Procesorul este vechi, in rest e ok pentru un amator gaming. Ia-ti Intel i3 - generatia a doua, sau daca bugetul iti permite, Intel i5, i7. Pentium chiar nu merita.

| IulianP a răspuns (pentru TheShadows):

De unde ai tras concluzia ca este vechi? Pentru ca ai vazut ca scrie Pentium?
G850 face parte din generatia Sandy Bridge. Daca omu' are un buget redus, este foarte OK acel procesor deoarece este peste un Athlon x3.

@kipstar - Spune cand vrei sa-l cumperi? Ce buget ai? Ce monitor ai?

| IllIIllll explică (pentru IulianP):

As vrea sa l cumpar pana la mijlocul vacantei, bugetul e de 1200lei(12 milioane vechi), si am un monitor Acer AL1716

| IllIIllll explică (pentru IllIIllll):

Bugetul este pentru toate 4 componentesad

| IulianP a răspuns (pentru IllIIllll):

Pana la mijlocul vacantei mai este ceva vreme. Nu are rost sa-ti recomand acum ceva, pentru ca pana il cumperi se pot modifica multe.
Pai si ce faci cu ele daca nu ai pe ce sa le montezi?