| Delocimportant a întrebat:

Ce parere aveti de sistemele desktop all in one? Nu sunt gamer. Doar filme, muzica, navigat pe net- la asta folosesc eu un pc. Ar fi potrivit un sistem all in one? Merita investitia? M.am gandit si la un laptop, insa mi.i se pare nasol sa tot ii scot bateria cand vreau sa il tin in priza. Multumesc

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU e deloc ok un aio dupa parerea mea. Tot ingramadite ca la laptop sint componentele, greu de curatat si se incalzesc mai tare decit ar trebui. Cu maxim 1500 RON faci un sistem pe AM1 foarte ok p[entru net-multimedia.

| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

Cum a spus si KodrutZ nu e ok.Si la laptop de ce sa scoti bateria cand il ti in priza? Intr-adevar bateria la laptop la inceput o sa tina mai mult.Pe masura ce il folosesti o sa tina tot mai putin!

| Eduard_Condurache_1975 a răspuns:

Deci, iti recomand un laptop la necesitatile tale, iar in leg cu bateria nu trebuie sa o scoti cand il pui in priza si iti spun si dc. In primul rand daca nu ai baterie in laptop la un soc de curent sau variatie iti parlesti placa de baza adica laptopul dar daca ai avea bateria in el, la asemenea cazuri bateria preia socul in prima faza neafectand laptopul in sine iar o data la 2 salpatamani stai doar pe baterie pina se consuma complet, sfatul meu este laptop

| Delocimportant explică (pentru Eduard_Condurache_1975):

Dar nu se strica bateria daca e in laptop in timp ce el e in priza? Stiu pe cineva care a stat cu bateria in laptop in timp ce il tinea in priza, iar acum bateria e "dusa", niciun minut nu mai merge laptopul pe baterie. Deci nu se strica bateria daca sta in laptop in timp ce laptopul e conectat la priza?