| Zipix a întrebat:

Credeti ca PC-ul urmator este bun pentru gaming, adica pentru jocuri ca MAD MAX, GTA V, etc...?

http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gamin g-adventure-v12/

In caz contrar, ce PC imi recomandati voi sau ce ar trebui sa modific din componentele acestui PC in cazul in care mi-l cumpar?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Este o configuratie de top, merita! Poti rula lejer jocuri precum gta v sau witcher 3 pe full hd.
Eu totusi am o configuratie destul de asemanatoare dar cu o placa video cu mult peste acel 750ti.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1334248/
Daca mai dispui de 250 lei, cel mai indicat ar fi sa-l faci pe acela.

Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Daca 750 este de top 970 si restul ce mai sunt? sa fim seriosi ca ii merg jocurile alea in full hd dar cu ce FPS, 30? macat 960 e ceva mai buna

| Zipix explică (pentru Jipa95):

De curiozitate, daca as cumpara componentele sugerate de tine toate ar fi gata asamblate intr-o unitate sau ar fi doar componentele?

| Jipa95 a răspuns (pentru Zipix):

Is doar componentele.

4 răspunsuri:
| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

PC-ul este unul foarte bun de gaming!
Poate rula lejer cele mai noi jocuri lansate!
Daca vrei ai putea sa faci un mic upgrade la placa video la un GTX 960!
Si chiar daca nu ai face upgrade la placa video, PC-ul tau este chiar foarte bun!
Sper ca te-am ajutat!winking