| anonim_4396 a întrebat:

Cum de altii fac in doar 2 ani vreo 5000 de prieteni pe facebook?
Cum reusesc? Exista vreun hack care sa te ajute sa iti faci prieteni pe facebook sau ceva de genul?

Am o cunostita care are un cont pe facebook doar de cateva luni si deja are peste 5000 urmaritori, numarul prietenilor nu l-a afisat pe pagina dar sigur si aia sunt cu miile.
Am o prietena foarte bogata care si-a facut vreo 3000 prieteni in doar vreo 2-3 luni si imi apare ca ne-am imprietenit in septembrie dar eu nu imi amintesc sa fi primit vreo cerere de prietenie de la ea sau de la oricine altcineva in luna septembrie. Cred ca toti astia folosesc ceva hack, ei ambii sunt putred de bogati.
Deci, exista sau nu un asemenea hack?

14 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca au trimis in disperare cereri. Multi accepta doar pentru ca sa para populari.

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Da dar sa faca 5000 de prieteni in doar vreo 2-3 luni, imi pare cam imposibil.
Eu am trimis 200 de cereri de prietenie intr-o zi si am fost blocat sa nu mai pot trimite nicio cerere timp de vreo 2 saptamani.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

La 100 de cereri pe zi, poate ajunge la 5000 daca stie cui sa le trimita. Nu mi se pare exagerat. Dar mi se pare exagerat sa faci asa ceva. Eu am prieteni reali, nu imi pasa de astia de pe fb.

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Nu m-am gandit la asta. thinking
Nici mie nu imi pasa asa mult, anul trecut eram si eu disperat sa am si eu vreo 800-900 la fel ca restul prieteniilor mei, dar acuma nu ma mai intereseaza.

| MskDesign a răspuns:

Nu este mai bine sa ai 10 prieteni, dar care sa iti fie prieteni cu adevarat? Lumea a cam luat-o rara cu popularitatea pe facebook.Pot intelege pe Simona Halep ca este populara pe facebook, dar are si de ce.

| anonim_4396 explică (pentru MskDesign):

Pai da, sunt de acord cu ce zici, nu imi trebuie tone de prieteni virtuali.
Dar tot ma intreb cum au reusit alti sa aiba atatia prieteni.
Eu am trimis 200 de cereri de prietenie intr-o zi si am fost blocat sa nu mai pot trimite nicio cerere timp de 2 saptamani.

| MskDesign a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa intelegi ca facebook-ul nu este bun!

| anonim_4396 explică (pentru MskDesign):

Nici nu stau pe facebook mai mult de vreo 10-20 minute pe zi.
Mai postez din cand in cand poze sau citate sau distribui chestii dar mai rar.
Totusi e bun sa mai vorbesti din cand in cand cu altii, e mult mai bun ca mess-ul.

| MskDesign a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu mai am comt de facebook de prin 2009! De ce crezi?!
Daca am 10 prieteni pe mess, este mult mai OK pentru mine, decat o retea sociala prea mult controlata, si care nu iti respecta intimitatea.In rest, ce sa iti zic? Mult succes cu socializarea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi ce ziceti?

| CeVorbestiMa a răspuns:

Facebook-ul mai trimite cereri singur celor cu care ai MULTI prieteni comuni...cel putin asa am observat si eu

| anonim_4396 explică (pentru CeVorbestiMa):

Facebook-ul nu trimite singur cerere, cererile le poti trimite doar tu manual.

| Maya06 a răspuns:

Ceea ce crezi tu ca este hack se mai numeste popularitate. Odata ce ai zis ca sunt putrezi de bogati e normal sa aiba multi prieteni.Presupun ca au si poze cu sutele si like-uri.Pe facebook nu poti avea mai mult de 5000 de prieteni

| anonim_4396 explică (pentru Maya06):

Da dar sa faca 5000 de prieteni in doar vreo 2-3 luni, imi pare cam imposibil.
Eu am trimis 200 de cereri de prietenie intr-o zi si am fost blocat sa nu mai pot trimite nicio cerere timp de 2 saptamani.