| Nume6 a întrebat:

Cum să faci o poză perfectă și cât mai aproape de cum ești tu real, doar cu telefonul tău modest, dacă nu ai un aparat foto profesional sau telefon de ultimă generaţie? Ce mici trucuri cunoașteţi?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

FOTO = lumina
Fotografierea necesita iluminare, cat mai buna.

Daca stii fotografiere, atunci poti face poze foarte bune si cu un aparat foto slabut, cu rezolutie mica, chiar si pe material alb-negru.

| Alverto a răspuns:

În primul rând îți trebuie un loc luminos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de exemplu imi fac poze langa fereastra sau afara, unde e lumina buna.
Daca telefonul tau are 2 camere, foloseste-o pe cea din spate, aia intotdeauna e mai buna.