| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot vedea video-uri in 360 de grade pe laptop? Imi arata ecranul negru si unele video-uri au doar sonor. Pe telefon nu am probleme.

Nici pe chrome, nici pe mozilla nu-mi merg.

Răspuns Câştigător
| takemyword a răspuns:

Okay. Mergi la setari in Google Chrome, da scroll down si cauta "Use hardware acceleration when available", sau. daca il ai in romana, ceva similar. Daca gasesti casuta si e debifata, bifeaz-o, apoi restarteaza browserul, si ar trebui sa mearga.

7 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Buna!

Pentru ca laptopul nu are accelerometru si giroscop. Telefonul in schimb, are. Imaginează-te pe tine. Daca ai fi fixa jntr-un punct, ai putea sa vezi la 360 grade?

O zi buna!

| K0sti a răspuns (pentru Roxin):

E na... buna gluma!

| takemyword a răspuns:

In general in video-urile de genu' te poti "intoarce" folosind mouse-ul. Depinde si de sursa pe care ai ales-o, te referi la video-uri de pe Youtube? Acele video-uri pot fi vazute numai cu un player HTML5, poti verifica daca il folosesti aici: https://www.youtube.com/html5
Scrie daca ai rezolvat sau daca e totul in regula, dar tot ai problema.

| anonim_4396 explică (pentru takemyword):

Youtube sau Facebook.

| takemyword a răspuns (pentru anonim_4396):

Okay, ai incercat sa faci ce am spus, sa verifici ca e activat playerul HTML5?

| anonim_4396 explică (pentru takemyword):

Scrie: Playerul HTML5 este folosit când este posibil. Si apare bifat. Si nu merge.

| CPAElites a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti trebuie placa video performanta. ( De la GTX 1060 in sus )

| takemyword a răspuns (pentru anonim_4396):

Okay. Mergi la setari in Google Chrome, da scroll down si cauta "Use hardware acceleration when available", sau. daca il ai in romana, ceva similar. Daca gasesti casuta si e debifata, bifeaz-o, apoi restarteaza browserul, si ar trebui sa mearga.