| Istudor_Sttidy_Bogdan_1991 a întrebat:

De curând am curățat calculatorul de praf după ce l-am pus din nou în funcțiune nu mai transmite semnal la monitor. Coolerele funcționează iar cablul nu are probleme (asta e tot ce am putut observa). Știți cumva din ce cauză nu mai merge și dacă poate fii reparat sau ce piesa trebuie înlocuită? Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Buzerul scoate vreun sunet sau mai multe? Daca da incearca sa le memorezi, adica doua scurte trei lungi sau ceva de genul. Aceste sunete in general iti spun ce componenta este defecta. Cauti pe net dupa tipul de sunet.

| HTH a răspuns:

Eu cred ca e de la cablu, s-a intamplat ceva la nivel intern. Inlocuieste-l si vezi pe urma. Dar cablu e problema...
funda? big grin