| auDgEORGeUmbre a întrebat:

Hei!
Am blocat o persoana pe facebook si vreau sa nu mai apara comentariile acelei persoane la pozele mele
Cum fac asta?
Nu vreau sa le sterg pe fiecare in parte straight face
Funda! [; x]

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu stiu ca in acest caz nu apar comentariile celui blocat.Nu inteleg cum iti apar tie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu trebuie să le ștergi individual. Înseamnă că nu ai blocat-o corespunzător. Pe FB, în momentul în care blochezi pe cineva, ori ești blocat, acela e ca și inexistent. Comentariile lui/ei nu mai apar. Dar, odată cu deblocarea, ele reapar, însă e șters instantaneu din lista de prieteni. Asta e diferența.

| daassh a răspuns:

Daca nu vrei sa le stergi, lasa-le acolo, ca de disparut singure nu dispar.

| auDgEORGeUmbre explică:

Acea persoana o am la lista de blocare straight face
Am blocat-o odata. am deblocat-o si acum iar am blocat-o happy

| floresdemayo a răspuns (pentru auDgEORGeUmbre):

Din câte știu, atunci când deblochezi o persoană, FB-ul nu îți permite să o (re)blochezi, decât după 24/48 ore. În mod sigur, tu nu o ai blocat-o. Fiindcă, era imposibil să-ți mai apară postările, comentariile etc.
În orice caz, verifică, s-ar putea ca acea persoană, să aibă două conturi, cu același nume. Și tu ai blocat doar unul dintre ele.

| auDgEORGeUmbre explică (pentru floresdemayo):

Nu are fb-uri.
Acea persoana imi apare la lista de persoane blocate. Dar comentariile tot apar

| auDgEORGeUmbre explică:

Are si poza cu mine de coperta sad
Vreau sa dispara! I don't want to see