| anonim_4396 a întrebat:

Heii...crying
Am si eu o problema...De ceva vreme laptop-ul mi se blocheaza...Se inchide din senin, mouse-ul merge greu, abia daca pot intra pe net si asta cu mare greutate...Si atunci cand ascult o melodie pe youtube sau pe orice altceva se blocheaza sunetul si scoate un..Barait ciudat... Faza ii ca laptop-ul e nou, adica are..Maxim 3 luni.2 cred.
Ma poate ajuta cineva, va rog frumoos!:3 VA ROOOOOGG! :3 crying(

2 răspunsuri:
| Iuliancik77 a răspuns:

Poate inca nu s-a acomodat cu sistema sau iti trebuie un antivirus bun sau unde la setari ai umblat
FUNDA?

| madalin31 a răspuns:

Iati in primul rand un program numit ramrush care iti optimizeaza memoria ram si scoate din procesele care nu iti folosesc (asta e pentru intretinerea lui) pentru a te ajuta in problema asta daca e nou poti sa mergi la revizie daca ai garantie daca nu verifica componentele lui (procesor, ram etc) vezi daca sunt prafuite si curatale iar pe unde scoate aerul cald la un laptop trebuie cam odata la o sapt sa aerisesti cu aspiratorul( asta poate fi problema de la supraincalzire care duce la o functionare grea a orice pc si chiar restarta automat computer-ul pentru a nubse arde), alta problema ar putea fi placile ram, incearca sa scoti una din ele si sa pornesti fara acea placa( daca e la fel sa o pui inapoi si sa scoti alta si sa incerci, poate are o placa ram cu probleme) este necesar pentru a intretine un pc prima solutie deci mai intai incearca asa, instalerea a unui antivirus e de asemenea o necesitate mai ales daca ai net, pentru a vedea daca conexiunea inernetului poate fi de viteza mai mare cauta pe net " cum pot avea viteza de net initiala a ( reteaua de date la care esti abonat)" si vezi daca gasesti ceva, sper ca ti-am fost de folos