| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU!
Am un Nokia C3 si am o problema:atunci cand vorbesc cu cineva,trimit un mesaj,practic orice fac pe telefon,mi se stinge brusc,apoi,dupa cateva secunde,se albeste ecranul si se reaprinde. Fara a fi insa nevoie de introducerea codului PIN; nici macar nu apare sigla Nokia,intra direct pe ecranul principal.
A mai avut cineva acest tip de problema cu un telefon Nokia? Daca da, cum s-a solutionat? Mentionez ca a fost de 2 ori in service si mi s-a spus ca l-au resoftat.Ieri-seara l-am luat din magazinul Vodafone si acasa am observat ca problema persista,asa ca azi-dimineata l-am trimis in service, again.

3 răspunsuri:
| PengiunS a răspuns:

Si eu patesc la fel cu Nokia 6700s, stai mult pe net pe telefon? ar putea fi si o problema cu bateria... dar cel mai sigur e de la soft dar daca zici ca a fost resoftat nu stiu ce sa zic, am resoftat si eu un telefon si am platit 50 de lei, dupa 2 zile s-a dus iar softul. ca la inceput nu o sa-l mai faci niciodata. Cel mai probabil poate fi de la baterie.

| MaRy47 a răspuns:

Mi s-a mai intamplat cand l-am luat, dar acum nu am mai avut acest gen de problema.

| christianlaroka a răspuns:

Problema cu softul sau bateria. Du-l la garantie.