| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am un telefon cu ecranul crapat partea de sus si ieri a cazut si s-a crapat si partea de jos ca a picat pe beton.Si dupa ce s-a crapat si partea de jos coltul din dreapta jos a inceput sa fie verde cand e pornit ecranul.Azi deja tot ecranul era de culoarea aia si acol jos unde ieri a inceput sa fie verde acum se vede totul negru, as putea sa fac ceva ca sa mearga display-ul ca si inainte nu la fel dar totusi sa mearga cat de cat

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu,ai omorat unul sau mai multi pixeli si daca omori un pixel in timp se duc si ceilalti. Service sa schimbi display-ul.

| Vlad_Dan_1974 a răspuns:

Si cam ce fel de raspunsuri vrei sa primesti? de ex. o combinatie de taste care sa repare miraculos display-ul? Frate, e spart! Gata, la revedere! Ori inlocuiesti tot display-ul ori iei alt telefon, ce mai astepti?