| Peter28 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu. Am un Samsung GT-S5529, un fel de Star 3. Cand vreau sa schimba ceva la profilul de sunet (normal, slientios etc.) mi se stinge, se reseteaza. Cand vreau sa pun alarma, la fel face. Din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| Alexander121 a răspuns:

Pai daca ai card de memorie, poti s ail scoti afara, si da ar fi mult mai bine sa iti transferi toate contactele pe sim, din mai multe motive, dar nu stiu daca iti fa functiona cu master reset...ai putea incerca, dar daca nu merge trebuie reinstalat softul...dar de foarte multe ori un master reset rezolva multe probleme
BAFTA

5 răspunsuri:
| 404namenotfound a răspuns:

Nu cred ca are vreo legatura cu alarma sau profilurile. La telefonul meu se misca bateria si se stingea, poti incerca sa vezi daca ai aceeasi problema. Sau du-l la garantie daca mai ai.

| Alexander121 a răspuns:

Softul,iti recomand o reinstalare de soft, dac nu te pricepi sa til pui singur du-te la un specialistbig grin dar prima oara incearca sa ii dai sa revina la setarile din fabrica, dar sunt 97% sigur ca softul e devina

| Peter28 explică (pentru Alexander121):

Dar oare daca ii dau "Master Reset" (asa imi arata mie) se va sterge tot de pe telefon? Inclusiv contactele? Dar daca fac backup-uri dupa contacte si apoi dau master reset se vor sterge contactele? Sau ar fi mai bine sa le transfer pe toate pe SIM?

| Peter28 explică (pentru Alexander121):

Nu a mers sad I-am dat Master Reset, si dupa cateva secunde s-a stins si s-a aprins din nou, singur. Si nu s-a schimbat nimic, in afara de faptul ca mi s-au sters cateva imagini preinstalate.

| Alexander121 a răspuns (pentru Peter28):

Cum ti-am spus si primoa oara, cel mai bine este sa ii reinstalzi softul...un master reset rezolva 65% din problemele de acest tip.dar nu oto timpul poate fi asa de usor.

| Alexander121 a răspuns (pentru Peter28):

Pai daca ai card de memorie, poti s ail scoti afara, si da ar fi mult mai bine sa iti transferi toate contactele pe sim, din mai multe motive, dar nu stiu daca iti fa functiona cu master reset...ai putea incerca, dar daca nu merge trebuie reinstalat softul...dar de foarte multe ori un master reset rezolva multe probleme
BAFTA