| anonim_4396 a întrebat:

Hey tpu.Azi mi-am reinstlat windows-ul(din cauza ca nu mai mergeau jocurile si procesa foarte greu) am instalat windows 7 :X
Dar cand am vrut sa intru pe internet imi da eroare.Am sunat la compania de internet si mi-au spus ca e de la placa de retea! Dar pe windows xp mergea. Unde pot afla aceasta placa? p. s:eu am avut placa de retea....va pun intrebarea de la un Pc public

7 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Ce mac ma nu ai nevoie de nicio adresa mac...
Fa-i un update la windows la placa de retea. Descarca doar update-urile care iti trebuie fara windows security updates.

| anonim_4396 explică (pentru alecx4music):

Mai...Nu imi merge netu! de unde pot descarca updateuri-le astea?

| alecx4music a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii faci update la windows.
Te duci frumos in control panel la windows update.
Ii dai check for updates, dupa care iti selectezi ce update-uri vrei sa iti descarci. Iti recomand sa le selectezi decat pe cele de la placi, baza, video. Printre updeturile de windows, este unul care verifica daca versiunea de windows este originala sau nu. Dasta iti spun sa nu le descarci pe toate. Decat update-urile la drivere. O sa iti dai seama dupa denumirea lor. Vezi ca sunt 2 rubrici. Important si others (parca). Le deselectezi pe toate si le selectezi numai pe cele care iti trebuiesc. Daca nu te descurci lasa-mi un id de mess pe privat... Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Inainte aveai setat alt mac? mai degraba suna pe cei de la servicul de internet si transmitele mac-ul placii tale de retea.

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Pai mi-au spus sa ma duc la service dar... mi-au zis de mac (m-am uitat unde a zis si nu era) angry

| popavlm a răspuns:

Hmmmm windowa 7 ar trebui sa isi instaleze singur driverele pentru retea, cel putin la mine asa face. deci incearca sa gasesti alt cd cu windows 7 butabil.