| RyAngel a întrebat:

Nu ma pricep absolut deloc la specificatii tehnice si lucruri de genul, deci va intreb pe voi. Pe ebook, conteaza in ce format sunt documentele? Adica eu am nevoie de word si pdf si vreau sa-mi cumpar un ebook sub 500 lei - nu cu cine stie ce programe/aplicatii (v-am spus, nu ma pricep) si as vrea sa stiu ce-mi recomandati. Si cum le trimit din memoria laptop-ului, prin bluetooth, sau pot accesa mail-ul si de pe el? Multumesc mult! Fundita!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Orice aparat stie sa faca ceea ce este invatat sa faca, ce programe i s-au incarcat in memorie. atunci cand te uiti la un produs, la descriere are trecut ce stie sa faca. daca are trecut bluetooth inseamna ca poate primi/trimite lucruri prin bluetooth. daca are in descriere wi-fi, sau 3G, sau wireless, sau conexiune internet atunci poti accesa si mailul de pe el, altfel nu. de exemplu cu asta te poti conecta si la net http://www.emag.ro/ebook-reader-nook-touch-wi-fi-40337/pd/EZQDDBBBM/
acolo mai gasesti si alte produse, si la preturi care se incadreaza in limita ta, vezi ca au si comentarii de la alte persoane care au cumparat si iti pot fi de ajutor. daca nu au conexiune internet cartile le poti citi si de pe un stick de memorie, le descarci cu calc de pe net, le pui pe stick si le citesti. oricum, ebook-ul e bun daca citesti mult, din acest motiv este doar pe alb si negru, sa nu-ti oboseasca ochii culorile, altfel de banii astia iti poti lua si o tableta, cu care poti citi si carti, accesa si mailul, si internetul etc