| madalyn12 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu cv. dar vreau sa imi raspundeti concret va rog, deci am un computer si nu imi mai merge, trebuie sa il aprind te multe ori ca sa se aprinda. si imi zice power saving mode ceva in gen. si am zis ca iau de la un prieten o unitate are piese mai bune. si am zis ca merge... dar nu are hard disk... si l-am luat pe al meu si l-am pus la ala de la prietenu..numai ca nu merge ca el are cu un cablu sata si nu merge ..cum sa fac? la unitatea mea nu am sata va rog help ajutati-ma am vz un clip in care in hard baga o placuta si in placuta acee a baga sata. merge? daca da dati-mi o placuta de cumparat mai ieftine thanks la toti.app dau funda!

2 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut, nu are legatura hard-diskul cu managementul consumului de energie.
Daca zice Power Saving Mode, ma duce cu gandul la un singur lucru, setarile din Control Panel, de la Power Options. Verifica daca nu cumva ai instalat ceva software de la Energy Star, sau orice altceva asemanator.