| nsilviu a întrebat:

Salut, am o pagina pe facebook care prezinta un serviciu. (nu am pus link-ul sa nu se creada reclama). Ma intereseaza cum pot sa fac un concurs pe acea pagina ca al '1000' - like sa primesca un premiu (ex: mouse optic, ipad, tastura, etc.) like dat pe acea pagina?

9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nu ceri cam putin? 1000 de like-uri numa? Ti le fac in 5 minute.

| DimLight a răspuns (pentru unknownn):

Serios? oamenii mai pot da si unlike, sau ai tu 1000 de prieteni care dau like una doua?

| unknownn a răspuns (pentru DimLight):

Sau poate am un bot care da auto-like de pe 1000 de conturi diferite(furate bineinteles), una doua?

| DimLight a răspuns (pentru unknownn):

Ai dreptate, totusi risti sa iti fie pagina blocata de cei de la fb.

| unknownn a răspuns (pentru DimLight):

De ce sa-mi fie blocata? Like-urile nu sunt date de la un singur ip, deci?

| nsilviu explică:

Numarul de lik-uri nu este ceva fix (adica nu neaparat 1000) dar intrebam cum fac pagina sa lucreze astfel...Vine omul da like apoi isi invita prieteni si atunci este o inscriere validata..Am mai vazut pagini de genu acesta, asta intrebam cum se face asta? ce setari trebuie facute in facebook.

| nsilviu explică:

Discutia a deviat de la subiect..Omul sa nu poata vedea nimic pana nu da like cam asa ceva as vrea.

| DimLight a răspuns:

Trebuie sa fii atent cand numeri al1000-lea user totusi nu cred ca o sa ajungi la un asemanea numar, nimeni nu e interesat sa dea like pentru a castiga daca nu are aceasta sansa, poti face spre exemplu un concurs si spui ca la 500 likeuri la ora X generezi un nr. pe random.org iar acela va fi castigatorul, poti sa-mi lasi un pm cu pagina.

| victorasM a răspuns:

Trebuie sa faci o noua pagina cu numele : Like-ul cu numarul 1000... si dai linkul paginii la prieteni si asa se va raspandii. Sper ca te-am ajutat funda?