| Notty a întrebat:

Am si eu o problema. Am un HTC Desire 300 si pana acum doua zile imi mergea cablul USB. Dar acum nu mai merge. Adica conectez USB-ul si pe telefon imi arata ca s-a conectat si se incarca, dar pe PC nu. Ce e de facut? sad Funda.

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Hei! Intri in Setari -> Conectare la PC -> Instalati driverul (bifeaza). Apoi conectezi telefonul la pc si vezi daca iti cere ceva (daca iti cere permisiunea de a instala un software). Daca nu cere nimic, incearca Mobogenie.

| Lè_Adde_1992 a răspuns (pentru YoChriss):

Am spus aceeasi chestie.

| Lè_Adde_1992 a răspuns:

Si la mine facea fostul telefon la fel. Aveam un LG Optimus One. Am instalat aplicatia Mobogenie si pe PC si pe telefon, a mers.
Dupa catva timp am incercat fara Mobogenie si a mers.
Daca nu merge cu Mobogenie ia un driver pentru telefon. La mine pe laptop nu mergea deloc pana nu i-am luat un driver.
Si vezi, ai activat ce ti-a cerut telefonul? Adica schimbul de date.
P.S: Schimbul de date poate opri unele aplicatii sa mearga, precum Mod Avion.
Funda?