| Eduard_Eduard_1992 a întrebat:

Salut..am si eu o problema cu laptop.u meu.
Deci... rolling on the floor) l-am desfacut.i-am curatat ventilatoru de praf...
Problema este ca, se deschide 1 min..si dupa se inchide. de ce?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate nu e conectat bine ventilatorul si nu raceste, poate s-a pierdut contactul termic dintre radiator si procesoare si nu raceste, caz in care trebuie verificat daca radiatorul sta bine, sau poate e nevoie de schimbarea pastei termoconductoare.
Poate e si altceva care nu sta bine happy

| Eduard_Eduard_1992 explică (pentru halogen001):

Multumesc frumos, pasta termica o sa pun maine...si daca tot pun o sa verific tot, ai vre un video cu amsamblu de la Samsung rv510? ca e cam complicat sa il desfac.

| Eduard_Eduard_1992 explică (pentru halogen001):

Frate acum am alta problema....am pus pasta termica am bagat bine ventilatoru am testat sa vad daca merge. tata a incercat sa bage un calblu de la mausu ala tactil dar a rupt.o. si acum nu mai merge nici ventilatoru nici nu se aprinde ecranu..doar beculetele. ce pot face¿

| halogen001 a răspuns (pentru Eduard_Eduard_1992):

Ar trebui verificate toate legaturile daca sunt bine facute. Daca nici asa nu merge, trebuie dus la cineva care se pricepe bine sau chiar la repratii calculatoare. Asa sunt laptopurile, parca ar fi de unica folosinta sad mult mai greu de desfacut fata de calculatoare. Trebuie multa rabdare, scule potrivite.