| pro a întrebat:

Salut, am si eu o problema legata de porturile USB. Mi-am reinstalat windows-ul recent, doar ca in loc de SP2 am pus un SP3 coaja (adica nu contine foarte multe, tocmai pentru a usura pc-ul, m-a ajutat in mare parte). Am bagat stick-ul USB ca sa-mi copiez toate datele, am instalat driverele cu celebrul 3DP Chip. Problema a aparut cand am vrut sa descarc niste poze de pe aparat in PC, nu am folosit soft pe SP2, dar imi aparea ca partitie F in My Computer. Acum nu mai are ca partitie in My Computer si imi apare mereu programul de instalare al windows-ului si vesnicul mesaj: "Found new wizard hardware". Am dat sa mi-l caute pe internet si sa-l instaleze, dar evident ca nu a mers. Asa patesc si cu telefonul, doar stic-ul USB imi merge. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Am priceput, numai ca nu USB-urile sunt problema! Problema e din windows! Driverele de USB sunt ok, altfel nu ti-ar vedea nici stick-ul! Eu zic ca windows-ul ala nu e in toate mintile, dar atentie, nu SP3 e problema, ci windows-ul in sine! Reinstaleaza-l, tot SP3! Dar alta varianta!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si cum ai ajuns la concluzia ca ai probleme cu porturile daca stick-ul iti merge?

| pro explică (pentru K0sti):

N-am zis cu porturile, porturile sunt ok, doar ca nu imi merge camera si telefonul. Inainte, apareau in My Computer ca partitii, n-aveam nevoie de soft, acum nu mai apar. Asta e problema.

| pro explică (pentru K0sti):

La asta m-am gandit si eu, dar am zis sa am si parerea altora. Am inteles, asa o sa fac. Mersi.

| K0sti a răspuns (pentru pro):

Cu placere!

| K0sti a răspuns (pentru pro):

Am priceput, numai ca nu USB-urile sunt problema! Problema e din windows! Driverele de USB sunt ok, altfel nu ti-ar vedea nici stick-ul! Eu zic ca windows-ul ala nu e in toate mintile, dar atentie, nu SP3 e problema, ci windows-ul in sine! Reinstaleaza-l, tot SP3! Dar alta varianta!

| dinucristian2000 a răspuns:

Zic sa iti bagi iar o copie de xp care sa aiba pe cd sp2 si daca ai nevoie de sp3 ti.l iei de pe internet

| pro explică (pentru dinucristian2000):

Nu am neaparat nevoie de SP3, dar mi se misca mai bine cu el, mai ales ca pc e cam vechi si nici foarte performant, dar am nevoie de el pentru chestii mici, precum descarcare de poze, putin facebook, youtube, scris ceva in word. Ma gandeam ca poate pot sa rezolv fara sa fiu nevoit sa bag din nou SP2.