| Ionut18281 a întrebat:

Salut, am un calculator cu Windows XP. Acum câțiva ani mi-am instalat windows 7 și după un an s-a șters și a revenit la windowsul din fabrica (windows Xp) și eu am fișierele la windowsul 7 îl pot reinstala doar cu acele fișiere?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, sistemul tau are salvata varianta cu Windows XP, iar in caz de problema serioasa sistemul isi revine la aceea varianta.
Pentru a se instala "resetarea de fabrica" cu windows 7, trebuie ca instalarea sa se faca corespunzator, in locul instalarii cu XP. Aceasta "manevra" o poate face doar un bun cunoscator a sistemelor din care tu detii.
Ar fi bine sa apelezi la firma /persoana de la care ai calculatorul (sau la un alt bun cunoscator a sistemului).

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu inteleg ce inseamna "fișierele la windows ul 7"

| flixbuster a răspuns (pentru Zuzu1991):

O fi vrand sa zica "kit"?

| flixbuster a răspuns:

Si XP si 7 sunt moarte. Uita de el. Daca n-ai calculator de 8 atunci poate un Linux mai usurel. Incearca Xubuntu sau Linux Mint XFCE. Daca si astea-a prea grele sau ai procesor pe 32 biti incearca un antiX (care mai are editie pe 32 biti).

| InOrOut a răspuns:

Nu. Trebuie cd bootabil cu windows.