| mafiot1 a întrebat:

Aseara mi s-a facut upgrate la windows 10 eu fiind pe windows 7 ultimate. Deci eu acum vreau sa am din nou windows 7 si nu stiu cu sa fac. As vrea sa ramana si licenta de windows 10 eu cred ca daca si-a facut upgrade la windows 10 o sa imi ramana licenta de windows 10 cand o sa reinstalez windows 7?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click pe lupa din bara de jos si apoi scrii Setari.Dai pe setari si de acolo alegi Actualizare si securitate.mai departe dai pe Recuperare si Reveniti la o versiune anterioara.

Sa fim clari.Tu ai upgradat la Win 10 cu licenta de la win 7. Acum ai win 10 cu licenta de la win 7 si daca revii la 7 tot licenta aia o ai. Nu ai licenta inca de win 10.

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

As vrea sa ramana si licenta de windows 10...sigur ca da, vorbim cu Billica, comanda speciala pentru tine!

| SasNetRomania a răspuns:

Ai optiune in control panel cu downgrade la vechiul os.
Nu mai fa update-uri win10 nu e suficient de matur.
Recomand 8.1 update 3.
Ca sa scoti acea notificare enervanta uite aici:
http://www.sasnet.eu/......ws-10.html

Răspuns utilizator avertizat
| SasNetRomania a răspuns (pentru mafiot1):

Daca ai cont Microsoft ( hotmail, outlock, live) si te-ai authentificat la inceput ramane.

Răspuns utilizator avertizat
| SasNetRomania a răspuns (pentru mafiot1):

Ai windows 7 original? daca da, atunci cat timp va ofera Microsoft update-ul la 10 gratuit va ramane si acea licenta. Timp limitat ai grija.
Si la win7 pirat aceeasi treaba cu unele limitari.

| DryIce a răspuns:

Daca e licenta windows 10 e doar la el. Daca ai la 7 ai doar la 7. Nu merge licenta intre versiuni de windows. Daca vrei 7 ultimate ia piratat si activezi cu loader. Oricum updaturile sunt degeaba si asa numa te *** si mai tare iti mai si trimit un trojan in ele. Eu unul nu am incredere in updaturi neoficiale precum cele de la windows. La fiecare componenta iau direct de la producator ca alea macar sunt safe (si si acolo pot aparea updaturi instabile - s-a mai intamplat)

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

La placa video a facut odata un update (prin geforce experience) de nu mai intra placa in P0 (adica 600mhz) si statea in P2(135mhz) vesnic. Na updates. Dupa o saptamana a facut alt update si si-a revenit :I nu mint e adevarat. Am citi pe net ca acel update era in teste si era unstable. Deci ei trimit si beta updates nu doar finale/testate.

| mihairad a răspuns:

Dar de ce vrei sa ai din nou windows 7, este mult mai ok window 10!

Răspuns utilizator avertizat