| MariusA99999 a întrebat:

Salut, azi am achitat un pistol de lipit. In cutie mai am niste fludor(cositor), 2 anse + cea de pe pistol, si o cutiuta cu sacaz.
Vreau sa stiu la ce se foloseste acel sacaz. Pentru curatare? Inainte sau dupa?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Ai grija sa nu bagi tot varful!
Atingi usor cat sa se atinga foarte putin sa iasa acel fumwinking

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ajuta cositurul sa se lipeasca mai usor de metale big grin
https://ro.wikipedia.org/wiki/Colofoniu

| Stefancalin1997 a răspuns:

Se foloseste la curatare inainte de lipire.

| MariusA99999 explică:

Si bag pur si simplu varful pistolului acolo? Sau iau cu ceva si dau pe el?

| K0sti a răspuns (pentru MariusA99999):

Evident ca bagi varful pistolului acolo, cand e incins! Greu...

| CPAElites a răspuns (pentru MariusA99999):

Poti baga si fire in sacaz.

| CPAElites a răspuns (pentru MariusA99999):

Ai grija sa nu bagi tot varful!
Atingi usor cat sa se atinga foarte putin sa iasa acel fumwinking