| UserRo10 a întrebat:

Salut. Cu totii am fost bombardati de curand cu reclame despre o aplicatie de tip cashback, Tipli.
Intrebarea mea este cum functioneaza acest serviciu? Care este modul lor de business si cum castiga bani? Marketing vad ca au
In trecut au mai existat multe tentative de aplicatii de acest tip, dar pare ca la romani nu prinde deloc. In SUA, spre exemplu, este mare nebunie pe acest subiect

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Probabil pe sistemul de marketingul afiliat. Îți zic cu siguranță că Tipli este in profitshare pentru că generează conversii pentru compania la care lucrez. Asta înseamnă că magazinul (advertiserul) îi plătește pentru comenzile ce le aduc, iar Tipli oferă o fracție clientului înapoi.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Nu știu dacă mai au și alte metode de monetizare.

| blackann a răspuns:

Ba functioneaza, dar nu stiu toti taranii. eu folosesc de la inceput.

| UserRo10 explică (pentru blackann):

Intrebarea mea este care e modul lor de operare. Cum fac bani ei si care le e strategia?

| cartman666 a răspuns:

Încearcă https://cashclub.ro/register?ccref=OwPkv2gQ Este pe piata de 3 ani si are procente mai mari de cashback