| anonim_4396 a întrebat:

Salut, nu stiu daca e categoria potrivita sa postez aici
Deci cand a aparut windows 10, stiti ca il puteam lua gratis dand click pe acea iconita din system tray.
L-am instalat, dar i-am dat backup la windows 7 deoarece nu imi mergea un joc, iar acum acel joc este optimizat si pe windows 10
Iar eu doresc sa revin la windows 10, dar nu imi mai apare nici in system tray, nici in windows update.
Help, cel care ma ajuta cel mai mult primeste fundawinking

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Din moment ce ai avut windows 10 inseamna ca l-ai activat si licenta ti-a ramas "cuplata" cu contul de Microsoft cu care te-ai logat. Poti descarca o imagine de windows 10, o pui pe un stick/dvd si instalezi windowsul. Cand iti apare sa introduci cd-key-ul dai skip si in momentul cand te conectezi prima oara la internet windowsul se activeaza automat.

Tu din moment ce ai facut upgrade-ul odata si ti-ai capatat licenta nu mai ai de ce sa faci din nou procesorul de upgrade si din cauza asta nu iti mai apare sa faci rezervare la windows 10 pentru ca il ai deja.

| Mihai6969 a răspuns (pentru Intruder19):

De unde pot lua o imagine de windows 10?

| Mihai6969 a răspuns (pentru Intruder19):

Am gasit, mersiwinking