| GhitaAndrei a întrebat:

Salut!
Pe audi a5 2012-2016 vu motor 3.0 tdi s au pus cutii de viteze tiptronic?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pe orice modcel de audi sa pui transmisii asa ce spui tu, adica automate, aia cu tiptronic este cum sa zic, pistol cu apa laughing reclama, fiecare baga cuvinte la care omu sa zica wow iauzi cum suna laughing Aia nu se numeste cutie, se numeste transmisie, Daca era ceva chestie separata, doar cutia de viteze sa fi fost separata, atunci da ii puteai spune cutie de viteze.
Este ca si cum tu ai spune la mina deget laughing cum sa numesti mina deget? Degetul este doara o piesa din mina, o mica piesa, asa e si cu cutia asta ce va tot aud cutie de viteze laughing

Audi nu fabrica masini doar in Europa, deci vinde peste tot in lume, iar in alte parti vinde numa asa cu transmisie de asta ce spui tu.

Daca voiai sa stii cum is ala vindute in Europa, atunci trebuie sa specifici lucru asta.
Aia pot sa faca si avioane laughing sau cum face BMW motoare de avioane.

| thefireboy69 a răspuns:

Salut! Da, pe modelele Audi A5 echipate cu motorul 3.0 TDI V6 în intervalul de producție 2012-2016, au fost montate cutii de viteze Tiptronic.