| Santinela a întrebat:

Salut!
Routerul meu nu mai functioneaza, așa că am luat tot un tplink de la un prieten, dar ăsta îmi dă bătăi de cap, am mai setat 2-3 până acum, însă ăsta e un tplink cu admin si parolă digi, îl pot seta pe ip dinamic? E protocol ppoe, ma gandesc ca tplink fiind ar trebui sa mearga
e un ax1500.
Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Santinela explică (pentru Bubico2022):

Păi n am net de la digi XD
e router tplink cumparat cu pachet digi, dar incerc să l configurez pe reteaua mea

| VoidEternal a răspuns (pentru Santinela):

Reseteaza fizic routerul tinand apasat 10-15 secunde pe butonul de reset, cel mic. Ar trebui ca asta sa stearga setarile facute de digi. Cauta pe net procedura daca nu stii cum.

| Santinela explică (pentru VoidEternal):

Primul lucru pe care l-am facut

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Santinela):

Deaia nu merge astea sunt codate sa mearga doar in rețeaua digi, cumpără alt router si va fi ok dar nu tot de la digi

| VoidEternal a răspuns (pentru Santinela):

Sigur s-a resetat? Parca îmi vine greu sa cred că Digi a vorbit cu tplink sa le facă firmware custom pentru echipamentele lor. Foarte ciudat.

| Santinela explică (pentru VoidEternal):

Păi și pe eticheta la username si password e admin si digi, asta mă întrebam și eu, nu știu ce să-i mai fac, cred că mă las păgubaș