| 11dimi a întrebat:

Am nevoie de un program care sa elimine fisierele ramase in urma dezinstalarii unui software. Am nevoie de unul care sa stearga fisierele ramase, nu sa le stearga odata cu programu. De ce? Pentru ca am dezinstalat un program si unele caracteristici au ramas in windows, si afecteaza alte programe.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Niciun program nu-ti sterge toate fisierele ramase dupa dezinstalarea unui program pentru ca nu are de unde sa stie care sunt. Daca vrei asa ceva iti trebuie un program care sa monitorizeze instalarea unui program, sa creeze un log (fisier txt) in care apar toate locatiile unde se instaleaza si ce instaleaza acel program.
Asta e programul. Nu e gratis.
http://www.advanceduninstaller.com/
-il instalezi si prin acest program instalezi inca o data programul tau.
La dezinstalare folosesti acelasi program. Si atunci vei scapa de el.
Te invata programul cum se foloseste.
Foloseste-l si pe asta ca sa faci curatenie:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.programecalculator.ro/......tea-a-2-a/

Un program cu care poti face curatenie generala. Citeste cu atentie si daca ai inteles, il poti descarca.Are si un unnistaler, program de dezinstalare care dupa ce dezinstaleaza, scaneaza dupa itemuri ramase si le poti sterge definitiv si pe acelea.

| Sp34kEr a răspuns:

Eu am CCleaner