| Bogdan2609 a întrebat:

am o problema la PC. Ca sa va povestesc mi-am luat camera + microfon intrunul si am bagat tot in pc si cand dau sa vorbesc cu colegii de pe skype se aude un bazait urat pe fundal am incercat toate variantele si nu mi-a mers. Am schimbat si castile si boxele am reformatat orice era posibil. Sper sa gasesc o solutie la un moment dat.

1 răspuns:
| Andone_Septimiu_2000 a răspuns:

Bazaitul ala sunt interferentele electrice sau mai des intalnit sensivitatea microfonului. ( bazaitul acela se intampla la toata lumea)
Singurul mod de a rezolva e sa cumperi un microfon SEPARAT si sa-l pui intr-o placa de sunet EXTERNA.