| alinush1995 a întrebat:

am si eu o problema cu un laptop fujitsu.1. 8ghz Intel centrilo 1gb ram ddr2 hhd 160 gb sata, problema incepe imediat dupa ce windowsul pleaca si anume un xp sp3. imediat dupa ce apare imaginea cu windowsu [ nu cea de pe desktop] acesta se restarteaza brusc si faca asa in continuu,, inainte de restart apare o eroare unmountbootablte boot volume...a schimbat pasta l-am reformatat am incercat xp 7 safe mode repair cu recovery dar in zadar ce sa fac? ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg pe varianta asta cu hardul e problema si nu vorbesc numai asa din prostie in timpul liber repar laptop pc televizoare si ce se mai gaseste de reparat acum 2 luni tot asa mia adus o vecina un calculator cu simptomele ce leai prezentat mai sus pornea aparea windows xp trecea liniuta o data sau de 2 ori dupa care aparea o fereastra albastra scria ceva dar nu puteai citi nimica ca isi dadea restart am schimbat hardul si merge si acum fara probleme

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur trebuie sa schimbi hardul

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alinush1995):

Eu merg pe varianta asta cu hardul e problema si nu vorbesc numai asa din prostie in timpul liber repar laptop pc televizoare si ce se mai gaseste de reparat acum 2 luni tot asa mia adus o vecina un calculator cu simptomele ce leai prezentat mai sus pornea aparea windows xp trecea liniuta o data sau de 2 ori dupa care aparea o fereastra albastra scria ceva dar nu puteai citi nimica ca isi dadea restart am schimbat hardul si merge si acum fara probleme

| tteo92 a răspuns:

Ba pai nu erai tu ala care lucreaza in domeniu de 7 ani? pai ce faci acum, ceri sfaturi? laughing) nu mai esti descucaret... gata,,, sau te-ai lasat de meserie?

Răspuns utilizator avertizat
| Xao20 a răspuns:

Scoate pcu din priza, scoate pastila de bios las-o 5 minute afara si bag-o iar dupa acea reinstaleaza windowsu din nou

Răspuns utilizator avertizat
| Xao20 a răspuns (pentru alinush1995):

Scuza-ma nu am fost atent intra in bios si dai reset default, dupa reinstaleaza windowsu

Răspuns utilizator avertizat
| Xao20 a răspuns (pentru alinush1995):

Atunci e hardu de vina daca dupa reinstal iti face la fel

| K0sti a răspuns (pentru Xao20):

Ce e aia "pastila de bios"? Paracetamol, aspirina? Se apuca omu si cauta paracetamoale prin calculator! Mai mai!

Răspuns utilizator avertizat
| K0sti a răspuns (pentru alinush1995):

laughing