| ZXYU a întrebat:

Am un aparat foto! Azi am deschis carcasa de la cardul sd(Unde sta el)L-am scos si dupa aceea l-am bagat dar acum butonul pe care apasam sa il scot nu-mi ramane intepenit! Cardul, sd, nu mai pot sa il scot(E intepenit)Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai băgat cardul pe dos, de aia ai reușit chestia asta.
Încearcă să forțezi puțin, trăgând cu un clește cu vârf îngust.
Dacă tot nu iese, mai bine mergi la un service.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate card-ul cu ajutorul unei pensete de sprancene, cu grija.
Data viitoare ai grija in ce pozitie il bagi inauntru, altfel se va strica mecanismul de fixare a card-ului!