| clawdy100 a întrebat:

as vrea sa va intreb daca stiti ce as putea face cu windows-ul. De fiecare data cand ies dintr-un joc mi se face ecranul albastru si se inchide pc-ul.
Ce as putea face?
P. S am windows 7

4 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Dai click dreapta pe shortcut-ul jocului pe care il joci-properties-compatibility-bifeaza casuta cu "Disable desktop composition"-Apply-OK.
Faci operatia asta pe fiecare shortcut de la "joacele" ce le joci.

| Cronki a răspuns:

Ecranul albastru este ultima bariera de protectie a PC-ului, aplicata de OS, este un fel de infarct al computerului si are la baza in primul rand o cauza hardware, dar si de soft.
Mai multe informatii dar si ce ai putea face gasesti aici:
http://www.videotutorial.ro/? p=5517
Sper sa rezolvi situatia, o zi buna!

| ImGone a răspuns:

Daca nu ai autoupdate pe ON porneste-l.Problema probabile de la windows dar autopudate-ul iti gaseste imediat solutie la problema ta.
Daca nu se poate sa fie de la placa video. Daca ai PC si nu laptop scoate-o afara si curata-o de praf.
fundita:d

| iryonutz a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul...
Daca iti face tot asa figuri du-te la un specialist ca inseamna ca e de vina ceva din interior(Gen Placa video, De baza)
Dar mai intai reinstaleaza Windows-ul... sper sa nu ti se mai intample...
Succeswinking